Techniki tańca

Salsa kubańska

Zajęcia cieszące się zdecydowanie największym zainteresowaniem nie tylko w naszej Szkole, ale i w całym roztańczonym Krakowie. Na salsie tańczymy w parach w formie tzw. Rueda de Casino – czyli dokładnie tak, jak tańczy się w kolebce salsy – na Kubie, wyspie słońca, radości i Mojito. Na każdych zajęciach poznajemy nowe figury i szlifujemy technikę prowadzenia, by móc bezstresowo cieszyć się tańcem z partnerem/partnerką. Świetna zabawa gwarantowana!

Salsa Lady Style / Salsa Solo

Chcesz poczuć się wyjątkowo kobieco? Na zajęciach poznasz tajniki ruchu bioder, pracy stóp, obroty. Wszystko po to, by na parkiecie zachwycić swoim stylem i gracją! Na każdych zajęciach tworzymy krótką choreografię opartą na krokach podstawowych salsy.

Izolacje

Godzina pracy nad koordynacją ruchową, elastycznością mięśni oraz nad wzmocnieniem ciała. Zajęcia przeznaczone zarówno dla tancerzy pragnących popracować nad świadomością ciała i ruchu, jak i dla osób niezwiązanych z tańcem, np. zmęczonych pracą przy komputerze i znudzonych uczęszczaniem na siłownię. Dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom już pierwsza godzina przyniesie pozytywny rozruch i ulgę Twojemu zmęczonemu kilkugodzinnym siedzeniem w pracy ciału.

Reggaeton

Mocny beat, duży wycisk i potężna dawka energii. Reggaeton to obecnie jedna z najmodniejszych technik tanecznych, łączy elementy hip hop’u, dancehall’u i innych styli streetowych. Udział w zajęciach zapewnia szybki rozwój taneczny i ruchowy, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Cuban Bodymovement

Idealne zajęcia dla osób znających kroki podstawowe salsy i pragnących poznać tajniki kubańskiego stylu. W choreografię opartą na krokach salsowych wplatamy elementy rumby, afro i
reggaetonu,by tańczyć bardziej ”a lo cubano”.

Technika Tańca

Zajęcia przeznaczone dla tancerzy wszystkich technik, podczas których pracujemy nad koordynacją oraz świadomością ruchu i ciała. Podwójny obrót? Izolacje klatki piersiowej i bioder? Nie będą sprawiały Ci już żadnego problemu!

Rumba kubańska

Egzotyczna taneczna podróż do korzeni kultury afrokubańskiej. Taniec powstały w środowisku afrykańskich niewolników zamieszkujących tereny Kuby w połowie XIX wieku. Rozwija świadomość ciała i ruchu każdego tancerza, uczy wrażliwości i umiejętności interpretacji muzyki. Wzbogaca taneczny warsztat każdego salsero.

Afro

Taniec posiadający mocną bazę w religii afrokubańskiej. Wymaga intensywnej pracy nad ciałem, rozwija świadomość i koordynację ruchową, uczy interpretacji muzyki. Bardzo ekspresyjny – uwalnia emocje i wzbogaca taneczny warsztat każdego salsero.

Dancehall

Styl tańca powstały na Jamajce pod koniec lat 70. Dancehall opiera się na istnieniu kroków, z których każdy ma określoną nazwę oraz znaczenie. Dancehall ma różnoraki charakter: Dancehall Old School, Middle School, Badman, Smooth, New School, Dancehall Queen. Oprócz tanecznej techniki liczy się w nim  pozytywne nastawienie i duże pokłady energii. Wiele kroków tej techniki możemy zobaczyć w teledyskach gwiazd pop takich jak Sean Paul, Rihanna czy Beyonce.

Bachata dominikańska

Taniec pochodzący z karaibskiej wyspy Dominikany. Dominikańczycy to z natury ludzie weseli, którzy kochają się śmiać, tańczyć, śpiewać i dobrze się bawić, z drugiej zaś strony są bardzo kochliwi, romantyczni i uczuciowi. Bachata doskonale odzwierciedla ich charakter i podejście do życia. Najpiękniejsze jest w niej to, że dokładnie tak jak jej twórcy, niejedno ma oblicze. Może być zarówno romantyczna, zmysłowa, jak i energiczna i pełna radości. Jest to taniec bardzo zindywidualizowany, co oznacza, że to od Ciebie zależy ostateczny wygląd Twojego tańca. Na zajęciach dowiesz się jak wyrażać się w muzyce bachatowej i jak ją interpretować.

 

 

 

 

 

 

Uzyskaliśmy subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rowoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR S.A.

Salsa House Kraków

Jedyna TAKA Szkoła Tańca w samym Sercu Krakowa. Doświadczeni instruktorzy, wspaniała atmosfera, pasja i profesjonalizm. Grupowe i indywidualne lekcje tańca z różnych technik i na różnych poziomach zaawansowania. Salsa kubańska, Bachata, Salsa Lady Style, Reggaeton, Afro, Rumba, Izolacje - wybierz swój styl i dołącz do nas!

czytaj więcej

OBOWIĄZUJĄCY GRAFIK I ZAPISY PRZEZ STRONĘ:

https://salsahousekrakow.strefaklienta.com.pl